Vyhledávání
  • Proč AVE
  • Práce v AVE
  • Hledáme
  • Příběhy kolegů
Vyhledávání
Páni popeláři

Páni popeláři

Páni popeláři

7/6/2022
AVE

7. června 2022 – Práce popelářů může být náročná. Práce nikomu moc „nevoní“ a naši páni kluci jsou zvyklí na ledasco. Přesto jsou to často páni popeláři, kteří umí rozdávat radost.

Páni popeláři

Děkujeme autorce článku z Frýdlantu n. O. 

Snad každý z nás si přál být jako dítě popelářem. Ta idylka, kdy jedete na kuka voze, vítr vám vlaje do vlasů a vy máváte kolemjdoucím. Ale samotní „popeláři“ v tom asi takovou idylku nevidí. V každém počasí, ať je vedro, nebo zima, musí poctivě na tento stupínek a vítr ve vlasech jim opravdu není přítelem.  Popelnice jsou těžké a ne zrovna voňavé.

V naší malinké obci Kamenka, nedaleko Oder, vyváží komunální odpad firma AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., konkrétně provozovna Frýdlant nad Ostravicí. To by nebylo až tak nic neobvyklého, ale u nás je to každý čtvrtek velká událost, především pro malé děti. Přála bych vám vidět, jak děti ve školce ve čtvrtky čekají na tu správnou hodinu u plotu a s nadšením vyhlíží v dáli bílý vůz s logem AVE. Pan řidič přibrzdí, zatroubí a pánové na stupínku dětem zamávají. Pro někoho malé gesto, ale pro ta zářící dětská očka je to opravdu velký počin. Následuje klasická objížďka obcí a vývoz popelnic, ale i tady to není bez dětského publika. V každém domě, kde mají malé děti, je jejich práce událostí. I tyto děti stojí na svých zahradách, přilepeny u plotu a čekající na usměvavé tváře našich „pánů popelářů“. I ony jsou obdarovány zatroubením i zamáváním.

V dnešní uspěchané době, kdy je mnohdy práce brána jako povinnost, je vzácné vidět lidi, kteří umí projevit empatii a umí svou firmu takto vzorně reprezentovat. Našim „pánům popelářům“ patří srdečné DÍKY.

Karína Kopecká, Frýdlant n. O.

Další články na téma

Další články na téma

V Praze sváží odpad skutečná Popelka

V Praze sváží odpad skutečná Popelka

14/12/2023
Potkat za volantem autobusu či tramvaje ženu, to už přestává být neobvyklé, u těžkého nákladního vozu však jde stále o čestné výjimky. Ovšem aby jemná ženská ruka krotila popelářské auto, navíc plně elektrické, to už je nejméně republikový unikát.
„Jezdím Mercedesem a o víkendu mám volno, co víc si přát?“

„Jezdím Mercedesem a o víkendu mám volno, co víc si přát?“

16/11/2023
Pan Vakeš jezdí od roku 2007 s nákladním Mercedesem, vozí 40kubíkové kontejnery s papírem, plastem či jiným odpadem. U svozové firmy ho to baví, a navíc, jak s úsměvem dodává, má dobrý pocit, že je díky jeho práci v okolí čisto.
„Změnila jsem zaměstnání a překvapila sama sebe“

„Změnila jsem zaměstnání a překvapila sama sebe“

9/11/2023
Monika Künzlová má ráda zvířata, a tak s nimi spojila své profese. Původně byla ošetřovatelkou v zoo, později pracovala ve slavné stáji u závodních koní. Ale když nastal čas na změnu, rozhodla se pro zcela novou výzvu: nastoupila do prakticky výhradně mužského kolektivu, sedlo vyměnila za sedačku automobilu, a když je potřeba, umí vzít do ruky i motorovou pilu.
Otec a syn ve správě silnic.

Otec a syn ve správě silnic.

1/9/2023
„U silničářů máme oba jistotu.“ Otec Petr Volf je mistrem střediska Na Fialce nedaleko Unhoště, a tak měl syn Michal volbu brigády jasnou. Jenže on už plánuje, že zde zůstane nastálo.
Již třetí generace silničářů na jedné pobočce.

Již třetí generace silničářů na jedné pobočce.

25/8/2023
Silničáři tělem i duší.